Motosiklet Günlüğü izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 10 Görüntülenme

Motosiklet Günlüğü izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Gael García Bernal, Rodrigo de la Serna, Mía Maestro
Che, Devrim Kahramanı olarak tanınırken, pek az kişi onun bir zamanlar Buenos Aires'in varlıklı kesimlerinde yaşayan 23 yaşında bir tıp öğrencisi olduğunu bilir. Aynı şekilde, Che'nin 29 yaşındaki arkadaşı Alberto Granado'yla birlikte yaptıkları motosiklet yolculuğunda Latin Amerika'nın gerçekleriyle nasıl yüzleşmek zorunda kaldıklarını da pek bilinmez.

1952 yılında Ernesto ve Alberto, Buenos Aires'ten bir motosikletle yola çıkarlar. Araçları arızalandığında otostop yaparlar ve halkla kaynaşmaya başlarlar. Ancak, bildiklerinden çok farklı bir Latin Amerika gerçeğiyle karşılaşırlar. Ernesto, astımı olan bir kadınla ilaçlarını paylaşırken; cüzam kolonisindeki hastaların kaderine ortak olurlar. Ayrıca, çarpık kentleşmenin ve adaletsizliklerin hüküm sürdüğü İnka medeniyetinin üzerinde şahitlik ederler. Bu yolculuk, iki genç adamın geleceklerini şekillendirecektir.

Che'nin günlüklerine dayanarak Alberto Granado'nun kitabından uyarlanan film, uluslararası festivallerde büyük ilgi görmüştür. Film, latin müzisyenlerin eşlik ettiği müzikleriyle de dikkat çekmektedir. [HDFilmCehennemi]

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Diarios de motocicleta

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?