Hayallerin Peşinde izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı 61 Görüntülenme

Hayallerin Peşinde izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Christopher Fitzgerald
Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet'in başrollerini paylaştığı "Revolutionary Road - Hayallerin Peşinde", Richard Yates'in aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Film, Frank ve April Wheeler çiftinin Amerikan evlilik kurumunu sorgulayan etkileyici bir portresini sunar. 1950'ler Amerika'sında geçen hikayede, modern ilişkilerin yansımaları üzerinden bir soru ortaya atılır: İki insan, sıradan hayat düzeninden kopmadan birbirinden ayrılmak zorunda kalmadan hayallerini gerçekleştirebilir mi?

Frank ve April her zaman kendilerini özel ve farklı hissetmişlerdir. Yüksek idealleriyle yaşamaya hazır ve istekli olan çift, Revolutionary Road'da bulunan lüks evlerinin çevresindeki monoton ortamdan bağımsızlıklarını ilan eder. Ancak toplumun sınırlarını belirleyen tuzaklara düşmemek için kararlı olsalar da, Wheeler çifti beklenmedik bir durumun içine düşer. Frank, rutin bir işe sahip olduğu için sinirleri bozulan bir erkek haline gelirken, April mutsuz bir ev kadını olarak isteklerini bastırmaya çalışır. Sonuç olarak, hayallerini kaybetmiş tipik bir Amerikan ailesi haline gelirler.

April, kaderlerini değiştirmek için yanıp tutuşur ve cesur bir planla her şeye sıfırdan başlamaya karar verir. Connecticut'taki konforu geride bırakarak bilinmeyen dünyaya, Paris'e gitmek istemektedir. Ancak planı hayata geçirdiklerinde, Frank ve April'in artık birbirinden tamamen farklı kutuplarda olduğu ortaya çıkar. Birisi her şeyi geride bırakıp kaçmak isterken, diğeri sahip oldukları

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Revolutionary Road

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?